Marka: VIS
Płytki widiowe LFMX 4N N435-V VIS
Płytka widiowa LFMX 4N N435-V VIS do precyzyjnej obróbki stali i stali nierdzewnej. Kompatybilna z listwami LFMX 4 i nożami SP400.
Filtruj według
Typ noża
Typ noża
Rozmiar Noża
Rozmiar Noża
Przeznaczenie
Przeznaczenie
Marka: VIS
Płytka widiowa LFMX 4N N435-V VIS do precyzyjnej obróbki stali i stali nierdzewnej. Kompatybilna z listwami LFMX 4 i nożami SP400.
Marka: Kotai
Płytka MGMN 200‑G M1030 Kotai – wieloostrzowa wkładka widiowa do stali konstrukcyjnych. Format MGMN 200‑G, gatunek M1030. Cena za sztukę.
Marka: Kotai
Płytka MGMN 300‑M M1030 – wieloostrzowa wkładka widiowa dedykowana do stali konstrukcyjnych. Format „300‑M”, gatunek M1030. Cena za sztukę. Pakowanie zbiorcze 10 sztuk.
Marka: VIS
Płytki wieloostrzowe KNUX 160405R11 NTP35-V firmy VIS – przeznaczone do toczenia stali i stali nierdzewnej. Wysoka trwałość, naroże R11, cena za 1 sztukę (opak. 10 szt.).
Marka: VIS
Suwmiarka noniuszowa VIS L150 / 0,02 mm (0-150 mm) to wysokiej jakości narzędzie pomiarowe z analogowym odczytem. Zakres 0-150 mm, dokładność 0,02 mm, wykonana ze stali nierdzewnej, z zaciskiem suwaka — doskonała do pomiarów w warsztatach i zakładach produkcyjnych.
Marka: VIS
Płytka widiowa LFMX 2R N435 VIS – przeznaczona do przecinania stali P25-P40. Mocowanie VIS, listwy LFMX 2 / noże SP200.
Marka: Winstar
Płytka WNMG 080408 RG‑CX2560 marki Winstar – format 08×04×08, chip‑breaker RG‑CX2560, przeznaczona do obróbki stali i stali nierdzewnej. Cena za sztukę.
Nawiertak NWRc 4,0 mm DIN 333-A HSSCo Kobaltowy 60° do precyzyjnego wykonywania nakiełków w stali nierdzewnej i żeliwie. Wysoka trwałość i dokładność dzięki stali HSSCo.
Mimo rozwoju systemów składanych, noże tokarskie z płytką lutowaną pozostają niezastąpione w pracach jednostkowych, remontowych oraz przy obróbce materiałów o specyficznych wymaganiach geometrycznych. W DoMetalu.pl oferujemy pełen zakres noży lutowanych wykonanych zgodnie z polskimi (PN) i międzynarodowymi (DIN) normami.
Nasze noże charakteryzują się solidnym trzonkiem ze stali konstrukcyjnej oraz precyzyjnie przylutowaną płytką z węglika spiekanego. Dostępne są w różnych gatunkach (P, M, K), co pozwala na optymalne dopasowanie narzędzia do obróbki stali, stali nierdzewnej oraz żeliwa.
Jest 133 produktów.
Aktywne filtry
Profesjonalny nóż tokarski wytaczak NNWa ISO8 3232 P30 32x32, przeznaczony do precyzyjnego wytaczania otworów w stali i stali nierdzewnej. Kompatybilny z płytkami P30, zgodny z normą ISO8, zapewnia wysoką trwałość i precyzję skrawania.
Nóż tokarski ISO 6R NNBe 25×25 P20 – trzonek 25×25 mm, prawy kierunek, gatunek ostrza P20. Idealny do toczenia stali – profesjonalne narzędzie tokarskie..
Nóż tokarski ISO6R NNBe 16×16 P20/S20 1616 to wysokiej jakości nóż boczny prawy z lutowaną płytką węglikową, przeznaczony do obróbki stali i żeliwa. Wysoka sztywność i odporność na drgania zapewniają długą żywotność narzędzia.
Nóż tokarski ISO6R NNBe 20×20 P20/S20 2020 – solidna oprawka tokarska z lutowaną płytką węglikową. Nóż przeznaczony do półwykańczania i toczenia zgrubnego stali.
Nóż tokarski ISO6R NNBe 12×12 P20/S20 1212 to solidny nóż boczny prawy z lutowaną płytką węglikową S20/P20, przeznaczony do obróbki stali, staliwa i żeliwa ciągliwego. Oprawka 12×12 mm zapewnia stabilność i precyzję pracy.
Model NNZc ISO2R 25×25 P20 z trzonem 25×25 mm i płytką P20 – idealny do obróbki stali w warunkach wymagających narzędzia wygiętego.
Wybór odpowiedniego noża lutowanego wymaga znajomości standardów określających jego kształt i przeznaczenie. Każdy numer normy DIN odpowiada konkretnej operacji technologicznej. Poniżej prezentujemy zestawienie najpopularniejszych typów noży dostępnych w naszym sklepie:
| Norma DIN | Norma PN (Polski odpowiednik) | Typ noża i zastosowanie |
|---|---|---|
| DIN 4971 | PN-ISO 1 | Nóż prosty boczny – do toczenia wzdłużnego. |
| DIN 4972 | PN-ISO 2 | Nóż wygięty boczny – do planowania czół i toczenia wzdłużnego. |
| DIN 4975 | PN-ISO 5 | Nóż czołowy – do obróbki powierzchni czołowych. |
| DIN 4981 | PN-ISO 11 | Nóż przecinak – do odcinania detali i nacinania rowków. |
| DIN 4973 / 4974 | PN-ISO 8 / 9 | Wytaczaki – do obróbki otworów przelotowych i nieprzelotowych. |
Kolor trzonka noża tokarskiego nie jest przypadkowy. Informuje on o zastosowanym gatunku płytki z węglika spiekanego i jej przeznaczeniu materiałowym zgodnie z klasyfikacją ISO:
Choć systemy na płytki wymienne dominują w produkcji seryjnej, noże z płytką lutowaną oferują unikalne korzyści:
Noże lutowane należy ostrzyć na szlifierkach narzędziowych przy użyciu odpowiednich ściernic. Dla węglika spiekanego zaleca się ściernice diamentowe (zielone) lub z węglika krzemu. Ważne jest, aby nie doprowadzić do przegrzania płytki, co mogłoby spowodować jej pęknięcie (mikropęknięcia termiczne).
P20 to oznaczenie gatunku węglika spiekanego przeznaczonego do obróbki średnio-dokładnej i zgrubnej stali oraz staliwa. Jest to gatunek o wysokiej ciągliwości, odporny na uderzenia i drgania, co czyni go najbardziej popularnym wyborem w pracach uniwersalnych.
Tak, choć nie jest to standardem. Noże lutowane stosuje się na CNC głównie w sytuacjach, gdy wymagana jest bardzo niestandardowa geometria ostrza, której nie da się uzyskać za pomocą typowych płytek wymiennych.