Wszystkie bestsellery

Zobacz nasze AukcjeTulejki ER
Tulejki ER -tulejki zaciskowe ER- dometalu.pl

Tulejki ER

Tuleje zaciskowe ER to najczęściej stosowany typ mocowań. Ten system, znany od lat 70. XX wieku (wtedy to tulejka ER powstała na bazie tulejki E, zaprojektowanej przez firmę Rego-Fix), oferuje uniwersalne, praktyczne i trwałe tuleje, używane do mocowania narzędzi oraz urządzeń posiadających gniazda na tulejki ER. Tuleja zaciskowa typu ER służy do chwytania obiektów z chwytem cylindrycznym, zwana często "koszyczkiem". To najczęściej wybierany przez klientów sposób mocowania. Popularność systemu wynika przede wszystkim z jego dużego oporu na uszkodzenia mechaniczne, wytrzymałości i stabilności, co ma szczególne znaczenie podczas obróbki skrawaniem. Praca z tulejkami ER przebiega szybko, sprawnie i przede wszystkim precyzyjnie.

Tuleje zaciskowe ER to najpopularniejszy system mocowań na świecie. Są powszechnie używane, niezależnie od miejsca czy rodzaju zastosowań. Są praktyczne i niezwykle trwałe, dlatego cieszą się tak dużym uznaniem.

Standardowymi rozmiarami są ER-8, ER-11, ER-16, ER-20, ER-25, ER-32, ER-40 oraz ER-50.

Jest 54 produktów.

Pokazano 1-12 z 54 pozycji

Aktywne filtry

Jak zainstalować tuleję ER w oprawce?

Tulejka zaciskowa ER jest kluczowym elementem w utrzymaniu obrabianego elementu i narzędzia w miejscu podczas pracy. Dzięki niej możliwe jest skuteczne korzystanie z gwintownika, frezarki czy obrabiarek skrawających. Szczególnie przydatna jest przy obróbce drobnych elementów. Prosta konstrukcja tulejek sprawia, że są one wszechstronne w zastosowaniu, co przyczyniło się do ich popularności na całym świecie.

Montaż tulei zaciskowej ER w nakrętce oprawki jest prosty. Wystarczy włożyć tulejkę pod kątem do nakrętki, a następnie zaczepić jej kanał na cylindrycznym występie nakrętki i wcisnąć ją. Po zamontowaniu nakrętki z tuleją należy połączyć je z oprawką, a na nią założyć narzędzie.

Wszystkie nasze tuleje zaciskowe charakteryzują się dużą wytrzymałością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i bezspornie uznawane są za najlepsze na rynku. Zadanie tulejki zaciskowej jest jasne określone. Ma spełniać funkcję wspornika. Przytrzymuje w silnym zacisku zarówno materiał obrabiany, jak i narzędzie do obrabiania. Tylko przy silnym i mocnym zacisku możliwa jest efektywna praca robocza. Tuleje zaciskowe używane są do gwintowników, frezarek, podczas obróbki skrawaniem, kiedy konieczna jest stabilna i precyzyjna praca na danym, nierzadko niewielkim elemencie. Efektywnie służą wiec do mocowania narzędzi skrawających, frezów, wierteł czy gwintowników. Tuleje ER wykonane są ze stali stopowej i w pełni hartowanej. Jest to stal dodatkowo sprężynowa, dlatego gwarantuje bezpieczną i skuteczną pracę.