Wszystkie bestsellery

Zobacz nasze AukcjeKły Tokarskie
Kły tokarskie - narzędzia skrawające - dometalu.pl

Kły Tokarskie

Kły tokarskie obrotowe stosuje się do konika tokarki. Chodzi o uniknięcie tarcia części roboczej kła o powierzchnię stożkową nakiełka.

W celu zwiększenia uniwersalności kłów obrotowych buduje się tzw. kły składane z wymiennymi końcówkami. Kły obrotowe stosuje się przy dużych prędkościach obrotowych wrzeciona tokarki.

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-12 z 19 pozycji

Aktywne filtry

Kły tokarskie są niezbędnym narzędziem do podtrzymywania lub mocowania przedmiotu podczas obróbki. Dzielą się na kły stałe i kły obrotowe, zależnie od ich budowy i przeznaczenia.

Kieł stały składa się z części roboczej, cylindrycznej oraz chwytu. Krótki czop ułatwia wyjmowanie kła z gniazda, aby nie uszkodzić stożka. Część robocza może mieć ścięcie umożliwiające pełne przetoczenie czoła przedmiotu obrabianego. Jeśli gniazdo nie posiada przelotu, stosuje się kieł z nakrętką, umożliwiającą wyjęcie go. Kły stałe są preferowane przy cięższych pracach tokarskich, zapewniając sztywność i redukując drgania.

Kły obrotowe są używane do mocowania konika tokarki, zapobiegając tarcie części roboczej o powierzchnię stożkową. Aby zwiększyć ich wszechstronność, stosuje się kły składane z wymiennymi końcówkami. Kły obrotowe znajdują zastosowanie przy wysokich prędkościach obrotowych wrzeciona tokarki oraz w lżejszych pracach obróbczych.