Wszystkie bestsellery

Zobacz nasze AukcjeOprawki, trzpienie, tuleje

Oprawki, trzpienie, tuleje

Oprawka lub uchwyt narzędziowy to adapter, który jest elementem pośredniczącym między obrabiarką a narzędziem. W oprawce mocujemy narzędzie (frez, wiertło, nóż tokarski) a oprawkę umieszczamy w gnieździe wrzeciona obrabiarki.+

Oprawki trzpienie frezarskie są standardowym wyposażeniem frezarek i służą do bezpiecznego mocowania różnych rodzajów frezów nasadzanych, takich jak frezy walcowe, tarczowe, krążkowe, kątowe oraz inne. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne i efektywne wykonywanie różnorodnych operacji frezowania.

Trzpienie wiertarskie  to nieodzowne akcesoria, które umożliwiają montaż narzędzi wiertarskich w maszynach i wiertarkach. Dostępne są w różnych rozmiarach.

Jest 176 produktów.

Pokazano 1-12 z 176 pozycji

Aktywne filtry

Trzpienie frezarskie są niezbędnymi oprawkami narzędziowymi, używanymi do mocowania frezów. Istnieją różne typy trzpieni, zależnie od rodzaju freza, ale prawie każdy z nich posiada średnicę trzpienia, pasującą do otworu w frezie.

Najbardziej powszechnym typem są trzpienie frezarskie uniwersalne, które posiadają pierścień zabierakowy, umożliwiający montaż głowic lub frezów nasadzanych z wcięciem wzdłużnym lub poprzecznym. Podobną konstrukcję mają trzpienie frezarskie zabierakowe, które różnią się brakiem pierścienia zabierakowego, zamiast którego posiadają zabieraki.

Trzpienie do frezów piłkowych mają wydłużoną średnicę roboczą, na której można ustawić frez w różnych położeniach za pomocą pierścieni dystansowych. Natomiast trzpienie do frezów tarczowych nie posiadają pierścieni dystansowych; frez tarczowy jest montowany od czoła oprawki i dociskany poprzez dokręcenie tulei z wpustem ustalającym.

Odmianą trzpieni są trzpienie długie poziome, stosowane głównie w frezowaniu poziomym.